Weekendy z Wizz Airem

November 17th, 2011

WizzAirW najnowszej ofercie Wizz Air możemy spędzić piękny i uroczy weekend w dwóch europejskich stolicach- Paryżu lub Rzymie. Obydwa miasta można zwiedzić w czasie weekendu lecąc z portu lotniczego w Poznaniu. Dzięki członkostwie w klubie Wizz Air możemy jeszcze taniej kupić bilety lotnicze. Dlatego planując częste wojaże warto pomyśleć o członkostwie i stać się stałym pasażerem węgierskich linii- najsłynniejszych na obszarze Europy środkowej i wschodniej. Wizz Air lata z wielu portów lotniczych w naszym kraju, jednak najsławniejszy jest w Katowicach.

Rzym to miasto na siedmiu wzgórzach, które już od najdawniejszych czasów może się poszczycić ciekawą i piękną historią. Trudno wskazać najważniejszy zabytek Rzymu, gdyż jest ich mnóstwo. Można je zwiedzać nawet spacerując pieszo po tym pięknym, tajemniczym mieście. Do wartych uwagi miejsc należy wzgórze Kapitolińskie. Tutaj znajdują się pałace i muzea. Całe muzeum składa się z aż trzech obiektów. Można podziwiać tu dawne rzeźby, jeszcze z czasów cesarstwa. Do arcydzieł zalicza się wilczycę Kapitolińską, główny symbol Rzymu. Głowna nawa zawiera różne mozaiki, popiersia i wiele cennych posągów, które przypominają burzliwa historię.

Zarówno do Rzymu jak i Włoch przyciąga wymarzony italijski klimat za którym tęsknią Europejczycy. Północ Włoch znacznie różni się od południa, ale na całym obszarze turyści na wczasach spotkają się z dużą gościnnością i przyjaźnią. W związku z dużym zainteresowaniem turystycznym Rzym posiada spora ilość odnowionych hoteli ale także tańszych hosteli czy schronisk młodzieżowych.

Podobnie do wczasów w Paryżu nie trzeba nikogo zachęcać. Wieżą Eiffla, Luwr to atrakcje które przyciągają miliony turystów z całego świata. Paryż to centrum kultury ale i światowa stolica mody, w której pracują i tworzą światowej sławy projektanci i modelki. Turysci uwielbiają spędzać czas na Montmartre, czyli dzielnicy bohemy paryskiej. Paryż, inaczej zwany stolicą zakochanych jest wspaniałą opcją na dłuższy urlop jak i krótki weekend.

Comments are closed.

X