Wczasy we Włoszech

May 18th, 2011

Włochy kojarzą się wszystkim ze stolicą europejskiej kultury. Nikogo nie trzeba przekonywać , że wieczny Neapol, krzywa wieża w Pizie czy ruiny Koloseum to wspomnienia, które są warte każdej ceny. We Włoszech praktycznie każde miasto jest inne, posiada swój urok i tajemnicę. Wczasy w tym kraju mogą spędzać zarówno turyści spragnieni długiego leżenia na słonecznych plażach, jak i znawcy architektury i sztuki. Popularność włoskich miast jest tak duża, ze wiele biur turystycznych oferuje wycieczki first minut i last minut do tego kraju.

Włochy

Wiele ofert przedstawiają także tanie linie lotnicze, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów. Lecąc Ryanairem tylko z bagażem podręcznym i płacąc kartą Mastercard Prepaid do Włoch polecimy bezpiecznie, szybko i przede wszystkim bardzo tanio. Bilety lotnicze do Mediolanu (Bergamo) czy Bolonii kupimy na stronie przewoźnika za 54 złote. Z Bolonii bez trudu dostaniemy się do Florencji, która z powodu nagromadzenia zabytków jest uważana za najpiękniejsze miasto. Włochy mają bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską. Wynajmując hotel w jednym z miast co dziennie możemy przemieszczać się w różne zakątki tego kraju. Do Mediolanu polecimy tylko z Wrocławia. Natomiast do Bolonii z Wrocławia i Krakowa. Oferta ta jest bardzo korzystana dla wszystkich mieszkańców Polski, gdyż cena naprawdę kusi i warto nawet dojechać do miasta odlotu.

Można powiedzieć, ze Ryanair bardzo lubi loty do Włoch. Nie poprzestaje tylko na głównych miastach. Z Krakowa oferuje także bilety lotnicze na Sycylię. To nie koniec niespodzianek, gdyż w czerwcu będą one przecenione o 40%. Sycylia jest wyspą, którą każdy turysta powinien zobaczyć. To miejsca ma całkiem inny klimat, niż gwarne miasta na północy. Krajobrazy górskie mieszają się tutaj z ciepłą, przejrzystą wodą co daje podróżnym przepiękny i niezapomniany widok. Dodatkową atrakcją jest tutaj jedyny czynny wulkan Etna. Specyfiką tego miejsca jest także kuchnia. Możemy tutaj zakosztować regionalnych specjałów w restauracjach i hotelach, które licznie sią skumulowane na obrzeżach wysp. Życie nocne na Sycylii podobnie jak i w reszcie państwa jest na wysokim poziomie. Można wybrać się na dyskoteki w mieście, ale także na zabawy na plaży.

Włochy

Comments are closed.

X