Tanie bilety lotnicze, to mit, czy rzeczywistość?

November 19th, 2013

Bilety lotniczeJeżeli często podróżujemy i jesteśmy wciąż na bieżąco z najnowszymi lotniczymi doniesieniami wiemy, że u tanich przewoźników nieustannie jedna promocja goni drugą. Trwa wyścig pomiędzy operatorami, a to o uznanie, a to o ceny biletów, a to o pasażerów. Niestety nieświadomie na całych tych lotniczych „magicznych sztuczkach” najbardziej cierpią obywatele, ślepo wpatrzeni w coraz to większe promocyjne reklamy. Najczęściej okazuje się, że końcowa cena biletu lotniczego nie ma zupełnie nic wspólnego z tą początkową.

Już teraz w serwerach rezerwacyjnych linii pojawiają się tanie bilety lotnicze na sezon wiosenno-letni 2014. Pojawiają się dostępne bilety pojawią się również i zniżki, zwłaszcza, jeżeli trasy obsługiwać będą niskokosztowi przewoźnicy typu Wizz Air czy Ryanair. Kiedy operatorzy ogłoszą sezon na przeceny, to upolowanie „dobrego” biletu nie będzie dla nas problemem. Trudniej postarać się o to w innych terminach. Jedno jest pewne bilety lotnicze będą tanie, bo przecież są, musimy jedynie nauczyć się unikać wszystkich pułapek low costów.

Po pierwsze źle sprawdzamy ceny. Najtaniej latają Ci, którzy doskonale wiedzą jak szukać. Nigdy nie rezerwujemy biletów w weekendy, ponieważ już od piątku ceny idą do góry, lepiej wstrzymać się z decyzją do poniedziałku ewentualnie wtorku. Nie upieramy się co do terminu naszej podróży, czasem nawet dzień zwłoki wzbogaci portfel o dodatkowe kilka groszy.

Po drugie czekamy do ostatniej chwili. Nie powinniśmy kupować niczego na dzień przed podróżą. Takie bilety lotnicze nie są przez nas sprawdzone, a już na pewno nie są tanie. Najlepiej zarezerwować miejsce na spokojnie, nawet miesiąc przed wyjazdem. Jest to najlepszy czas by upolować fantastyczną okazję.

Po trzecie nie umiemy spakować się do plecaka (bagaż podręczny)! Cały nasz plan mający na celu zapewnienie taniej podróży z pewnością nie wypali, jeżeli zabierzemy ze sobą bagaż rejestrowany. Opłaty za taki pakunek wynoszą najczęściej od 100 do 130 złotych, dodatkowo, jeżeli dopiero na lotnisku zgłosimy zabierany bagaż lepiej żebyśmy mieli przy sobie trochę wolnej gotówki (opłata wynosi od 252 do aż 475 złotych).Ponad to nie rezerwujemy sobie miejsc, operatorzy tacy jak Wizz Air pobierają za to udogodnienie kolejne 50 złotych ( w samolocie nie zabraknie wolnych foteli). Pamiętamy o internetowej odprawie (możemy zaoszczędzić).

Podsumowując, kiedy przygotowujemy się do zakupu takiego taniego biletu lotniczego musimy pamiętać, że nie liczymy na luksus, unikamy wszystkiego, na co możemy niepotrzebnie roztrwonić pieniądze.

I najważniejsze patrz w co klikasz! Najczęściej omijamy poszczególne strony oraz ważne komunikaty, czytajmy dokładnie a z pewnością osiągniemy upragniony sukces-czyli zapewnimy sobie tanią niesamowitą wycieczkę.

Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie te punkty, z pewnością nie przepłacimy za swój wymarzony bilet lotniczy, wystarczy trzymać się kilku zasad, a podróżowanie samolotem wcale nie będzie drogie.

Źródło: www.biletylotnicze.pl

Comments are closed.

X