Rzym – Wieczne miasto

June 28th, 2013

RzymWszystkie drogi prowadzą do Rzymu, chyba każdy zna to powiedzenie i każdy powinien tam pojechać. Miasto to ma do o zaoferowania wiele atrakcji. Wspaniałą pogodę, bezcenne zabytki, tonące w zieleni parki, małe zaciszne place, romantyczne zaułki. Jest to też znane miejsce kultu chrześcijan.

Najszybciej do Rzymu można dotrzeć samolotem. Bilety lotnicze do Rzymu, można kupić już naprawdę w okazyjnej cenie. W super promocji nawet za 70 złotych w obie strony, tak ofertę można było znaleźć, w dniach 28-31 styczeń jednego z tanich przewoźników, to są niebywałe okazje, na które po prostu trzeba uważnie polować. W Wizz Air ceny wahają się w granicach 188 złotych za osobę w jedną stronę. W terminie przykładowo 15-19 maja za bilet w obie strony w liniach Wizz Air lotem dwugodzinnym, bezpośrednim z Katowic, zapłacimy 448 złotych, porównywalnie w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa z przesiadką w Dusseldorfie zapłacimy 1414 złotych. Jeśli bilet zarezerwujemy odpowiednio wcześnie (około 2 miesiące) to koszt z pewnością będzie jeszcze niższy. Na miejscu bez problemu znajdziemy także nocleg na każdą kieszeń, począwszy od pięciogwiazdkowych hoteli po tanie kwatery prywatne.

Atrakcje wiecznego miasta

Ponoć najlepiej zwiedza się to historyczne miasto, gubiąc się w nim, wtedy można chłonąć jego niezwykłość. Koloseum, każdy powinien widzieć je na żywo, jeden siedmiu cudów świata, arena walk gladiatorów i zwierząt. Powstała w latach 70-80- naszej ery za panowania cesarzy Flawiuszów. Duma Rzymu, najbardziej imponująca budowla antyczna. Każdy turysta powinien wrzucić do niej drobny pieniążek, by tu jeszcze wrócić, mowa tu o Fontannie di Trevi, 20 metrów szerokości i 26 m wysokości, najsłynniejsza rzymska fontanna barokowa, pięknie podświetlona nocą. Symbolem miasta jest też Michał Anioł i oczywiście Kaplica Sykstyńska, w całości pokryta freskami tego genialnego twórcy, z najbardziej znanym dziełem Stworzenie Adama. Tutaj odbywa się konklawe. Do zobaczenia są też dwie bazyliki, po pierwsze Bazylika św. Piotra, największa bazylika na świecie, miejsce ukrzyżowania i grób św. Piotra. Po drugie Bazylika św. Jana na Luteranie, katedra papieska, pierwsza bazylika wolnego chrześcijaństwa, niewątpliwie najważniejsze miejsce dla chrześcijan.

Na wzmiankę zasługuje także Panteon, najlepiej zachowany zabytek starożytnej Europy, wzniesiony ku czci najpotężniejszych rzymskich bogów oraz Cirrus Maximus, największy i najstarszy cyrk starożytnego Rzymu. Ostatnie igrzyska w cyrku zostały rozegrane w 550r. Palatyn, wzgórze, gdzie w grocie, legendarna wilczyca miała wykarmić Romulusa i Remusa, miejsce najstarszej osady rzymskiej, tutaj budowano pałace cesarskie.

Wielu turystów przyciągają też najdłuższe i najszersze schody w Europie, Schody Hiszpańskie, mają 138 stopni, znajdujące się przy Placu Hiszpańskim, prowadzą do XVI-wiecznego kościoła św. Trójcy. Odbywają się na nich pokazy mody, w Boże Narodzenie stawiana jest szopka, a na wiosnę organizowany festiwal kwiatów.

Comments are closed.

X