Okęcie: Spotkanie na szczycie

August 3rd, 2015

okęcieNasz największy port lotniczy Okęcie gościł ostatnio przedstawicieli sojuszu Star Alliance. Spotkanie to odbyło się w naszym kraju po raz pierwszy, dlatego wybrano warszawskie lotnisko, które jest najbardziej reprezentacyjnym portem i wizytówką kraju. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i prezesi światowych linii lotniczych.

Sojusz Star Alliance, a w z zasadzie jego członkowie spotykają się dwa razy w roku, gospodarzem są linie lotnicze, które także są częścią tego przedsięwzięcia. Tym razem taką rolę przyjęły Polskie linie lotnicze LOT. Dyrektor lotniska, pan Michał Kaczmarzyk poinformował prasę o wysokiej randze wydarzenia, które dla branży turystycznej jest niezwykle prestiżowe. Od tego jak LOT, a także warszawskie lotnisko się zaprezentują wiele zależy, na przykład to, czyli goście w przyszłości zdecydują się na bliższą współpracę i wsparcie polskiego pasażerskiego ruchu lotniczego. Port lotniczy może zatem być dumny z wyróżnienia.

Polskie Okęcie, nie tylko jest największym lotniskiem w kraju ale także najnowocześniejszym oraz niezwykle komfortowy w całej Europie. Port lotniczy obsługuje połączenia: pasażerskie, czarterowe, cargo oraz general aviation. Oprócz tego lotnisko cały czas się rozwija w chwili obecnej wdrażane jest nowe połączenie Warszawa- Birmingham, loty rozpoczną się we wrześniu i będą odbywały się dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek). Loty będą wykonywały linie lotnicze Wizz Air w cenie od 79 złotych na stronie internetowej przewoźnika. Cena dotyczy podróży w jedną stronę, uwzględniając bagaż podręczny.

Port lotniczy Chopina położony jest w odległości około 10 kilometrów od centrum stolicy. 2014 rok to ponad 10 milionów pasażerów, w tym duży odsetek stanowili klienci biznesowi, nieco mniej niż połowę podróżnych. Na Okęcie możemy dostać się zarówno autobusem jak i pociągiem, do dyspozycji kierowców jest także droga szybkiego ruchu bezpośrednio połączona z lotnisku.

Statystyki: Warszawa ma połączenie z 84 portami w 43 krajach (na lotnisku: 80 miejsc postojowych, 13 płyt postojowych, 108 stanowisk odprawy, 16 stanowisk check-in). Terminal w Warszawie oferuje ogromną sieć sklepów -40 oraz dużą ilość restauracji i kawiarni w których można coś zjeść, odpocząć oraz zrelaksować się zarówno przed i po podróży. Dwa terminale przy lotnisku są świetnie wyposażone, noszą wspólną nazwę Terminal A, kolejny to rozbudowany Terminal VIP-ów ochrzczony jako Terminal General Avitation.

Warszawski port lotniczy został rozbudowany i unowocześniony w najlepsze lotnicze technologie. Infrastruktura i design zadowalają niejednego pasażera. Oby port dalej się rozwijał i zachwycał nie tylko polskich ale i zagranicznych klientów zwiedzających nas kraj.

Comments are closed.

X