Nowości Wizz Air

October 5th, 2011

WizzAirUdało się! MasterCard Europe współpracuje z WizzAir. Taka właśnie informacja pojawiła się ostatnio w branży, dla klientów oznacza to przede wszystkim to, że podczas zakupu biletu lotniczego węgierskiego przewoźnika mogą oni zapłacić przy pomocy karty Maestro. Na tą chwilę czekało ponad 120 milionów europejskich klientów, od tej chwili każdy kto dokonuje zakupu biletu online na stronie przewoźnika może to uczynić przy pomocy tej kart cisząc się szybkością i bezpieczeństwem transakcji.

Wizz Air potwierdził fakt, że 10 milionów jego pasażerów dokonuje zakupu poprzez wewnętrzną stronę internetowa przewoźnika, która jest bardzo wygodna i szybka. Dzięki współpracy z Maestro przewoźnik poszerzył zakres swoich usług, z pewnością pozwoli to by oferta trafiła do coraz większej liczby klientów.

Firma Maestro z kolei podaje, że ostatni rok zanotował ponad dwukrotni wzrost liczby on-linowych transakcji. Klienci z ponad 48 krajów korzysta z ich karty dokonując zakupów w trzynastu tysiącach sklepów internetowych.

To nie jedyna nowość w szeregach węgierskiego Wizz Air, już zimą w siatce przewoźnika pojawią się nowe połączenia. Nisko-kosztowa linia lotnicza z dniem 9 grudnia. rozpocznie loty na trasie Ryga – Eindhoven. Na początek loty odbywać się będą tylko dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Obecnie z Rygi wykonywane są loty do Londynu i Oslo, pierwsze z częstotliwością 7 razy w tygodniu, drugie natomiast dwa razy. Bilety lotnicze do Eindhoven już są w sprzedaży, ceny zaczynają się od 25,99 euro (cena zawiera podstawowe opłaty i podatki).

Również w Warszawie pojawią się nowe połączenia, lecz musimy poczekać na nie do wiosny przyszłego roku. Firma Wizz Air, ogłosiła niedawno, że zwiększy się częstotliwości lotów na już istniejących trasach. Wszystko dzięki temu, że w warszawskiej bazie pojawi się czwarty samolot Airbus A320. Pojawi się również nowe połączenie do Stavanger, które od kwietnia 2012 roku 3 razy w tygodniu umożliwi polaków podróżowanie na tej trasie. Na pozostałych 9 trasach przybędzie połączeń. Cztery dodatkowe loty tygodniowo przybędą na trasie Warszawa-Londyn Luton, po dwa na trasach do Brukseli, Sztokholmu, Oslo i Rzymu W wyniku czego loty do Brukseli, Sztokholmu i Rzymu będą obsługiwane codziennie. Od kwietnia 2012 roku Wizz Air będzie oferował loty z Warszawy na 19 trasach.

Po raz pierwszy Wizz Air wystartował z Warszawy siedem lat temu, od tego czasu obsłużył ponad sześć milionów pasażerów. Przez lata, dzięki niskim cenom i bogatej ofercie stał się największą nisko-kosztową linią lotniczą w Polsce. Fakt, że baza w Warszawie zyska kolejną maszynę potwierdza zaangażowanie przewoźnika w rozwój na naszym rodzimym rynku. Możliwe jest to dzięki pasażerom, którzy często wybierają właśnie Wizz Air.

Dla wszystkich zainteresowanych lotami obecnymi, jak i tymi, które uruchomione zostaną w kwietniu istotną będzie informacje, że ceny biletów zaczynają się już od 116 złotych w jedną stronę i możne je rezerwować na stronie przewoźnika.

WizzAir

Comments are closed.

X