Nowe połączenia z warszawskiego portu lotniczego

August 23rd, 2012

Wizz AirPort lotniczy imieniem Fryderyka Chopina to największe polskie lotnisko obsługujące ponad połowę ruchu pasażerskiego w Polsce. Niewątpliwie na jego rozwój ma wpływ Lot, który w ostatnim czasie jest bardzo szybko rozwijającym się przewoźnikiem. Nowy sezon przynosi ciekawe możliwości i propozycje linii lotniczych. Z lotniska na Okęciu będzie realizowanych przez Lot aż szesnaście nowych połączeń. Od 29 maja największym hitem tej siatki połączeń będą loty do Pekinu. Lot będzie latał tam aż trzy razy w tygodniu.

PLL LOT

Oprócz Pekinu w siatce połączeń są także inne oferty. Nowością są rejsy do Bejrutu. Lot zwiększa także ilość połączeń z Atenami do pięciu razy w tygodniu. Do Barcelony będzie można latać aż siedem razy w tygodniu, natomiast do Bukaresztu aż trzynaście razy. Z czterech do pięciu razy w tygodniu można latać także do Rzymu. Aż cztery razy w tygodniu polecimy do Larnaki i aż siedem do Madrytu. Lot będzie także aż siedem razy w tygodniu latał do Tel Awiwu. Eurolot z kolei oferuje nowe loty do Zadaru i Heringsdorfu.

Linia lotnicza Wizz Air

Inni przewoźnicy także na szerszą skalę zaczynają in westować w loty z Okęcia. Cztery razy w tygodniu z Wizz Air polecimy do Budapesztu. Dwa razy w tygodniu węgierska linia poleci do Madrytu. Wizz Air otwiera nowe połączenia z Norwegią. Do Stavanger będzie latał dwa razy w tygodniu. Wizz Air będzie realizował połączenia z Norwegią także z innych polskich miast.

Do Norwegii z Warszawy będzie latał Norwegian. Nowe rejsy będą realizowane do Bergen , jednej z najbardziej turystycznie rozwiniętych miejsc w tym kraju.

W czasie letnim zostanie uruchomione połączenie z Islandią. Od czerwca do Rejkiawicku polecimy linia Wow Air a także nowe rejsy uruchomi Island Express. Do Warszawy zawitają także tanie linie lotnicze Air One, które uruchomią loty do Wenecji i Mediolanu.

Lotnisko na Okęciu oprócz lotów pasażerskich oferuje mnóstwo przelotów czarterowych. W samym początku nowego roku zwiększył swój ruch pasażerski o sześć procent. Dzięki nowym połączeniom ten rok zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami.

Comments are closed.

X