City break sposobem na aktywny weekend

August 4th, 2011

WeekendJak milo spędzić czas i oderwać się od codziennych obowiązków? To proste wyjechać w podróż i nie chodzi wcale o żadne dwutygodniowe wczasy, lecz o szybki, 3-dniowy weekend w jednej z europejskich stolic. Jak się okazuje wystarczy kilkaset złotych, aby spędzić weekend za granicą. Dlaczego tylko tyle? Ponieważ właśnie rozpoczyna się sezon na city break, czyli kilkudniowe, rekreacyjne wypady do europejskich stolic. Jest to coraz bardziej popularny sposób podróżowania dla osób, które cenią sobie czas i pieniądze.

Z badań Polskiej Agencji Turystycznej wynika, że co drugi Polak nie wyjeżdża na wakacje, ponieważ nie ma pieniędzy na drogie wczasy, a co trzeci bo nie ma czasu. Z myślą o nich zainicjowany został city break jako wygodna alternatywa. Dzięki tanim liniom lotniczym, latanie po Europie stało się przyjemnością na każdą kieszeń. Bilet lotniczy tam i z powrotem można zarezerwować od około 150 złotych. Oczywiście trzeba doliczyć koszt noclegu Np. w hostelu i krótki wypad np. do Londynu czy Rzymu zamyka się w 500 zł.

Co raz częściej na tzw. city break Polacy wybierają się poza sezonem wakacyjnym i narciarskim, czyli w terminach od lutego do maja, oraz jesienią w październiku i listopadzie. Możliwe jest to dzięki tanim liniom lotniczym, które właśnie w tych okresach oferują najwięcej i najkorzystniejsze cenowo połączenia lotnicze do europejskich stolic, w przypadku noclegu sytuacja wygląda podobnie jak w Polsce i koszty noclegu są tańsze niż latem.

WeekendKorzystając z promocyjnych połączeń oferowanych przez tanie linie lotnicze, lub dokonując rezerwacji z 45 – 30 dniowym wyprzedzeniem mamy szansę kupić najtańsze bilety. A City break cieszy się coraz większą popularnością przede wszystkim z uwagi na oszczędność pieniędzy i czasu. Dodatkowej oszczędności przyniesie spakowanie się tylko w bagaż podręczny o wadze do 10 kg. Jest to wygodne i tanie rozwiązanie. Nie trzeba dopłacać za duży bagaż, który w tanich liniach lotniczych nie jest wliczony w cenę biletu.

Z reguły lot w jedną stronę trwa od godziny do dwóch. A wylatując na weekend nie trzeba brać dodatkowych dni wolnych w pracy czy na uczelni, czy to nie świetny pomysł na krótki odpoczynek? Mediolan czy Barcelona to koszt ok. 450 zł za 3 dni z przelotem i noclegiem, Londyn można zwiedzić jeszcze taniej za około 350zł. Są to najbardziej popularne miejsca, które oferują przede wszystkim bogata oferta kulturalna i rozrywkowa, a także cena połączeń lotniczych i zakwaterowania.

Comments are closed.

X