Buda i Peszt zapraszają na Węgry

June 25th, 2014

BudapesztWęgry stanowią ważny punkt na mapie Europy pod względem kulturowym, oświatowym czy turystycznym. Budapeszt to stolica Węgier, a także największe miasto w tym właśnie kraju

Zainteresowani podróżą do tego państwa mogą wybrać samochód bądź szybkie, wygodne i jakże komfortowe linie lotnicze. Z Warszawy do Budapesztu, dokładniej do Ferihegy tam i z powrotem polecimy już za 318 złotych (oferta tanich linii lotniczych Wizz air). Pozostałe loty ze stolicy obecnie wahają się od 358 złotych (również Wizz air) aż do 753 złotych (Polskie Linie Lotnicze LOT). W Katowicach, w Gdańsku czy w Rzeszowie zapłacimy o wiele więcej, tam bilety lotnicze do Budapesztu zaczynają się od kwot przekraczających 1000 złotych (Gdańsk i Rzeszów- powyżej 900 złotych).

Według różnych źródeł Budapeszt wyposażony jest w ponad 800 zabytków architektonicznych, kilkaset muzeów oraz kilkadziesiąt teatrów. Turyści z pewnością mają dużo do roboty, jeśli zależy im by w kilka dni dogłębnie poznać miasto. Budapeszt podzielony jest na dwie części prawobrzeżną i lewobrzeżną. Pośrodku przepływa rzeka Dunaj, która dodatkowo czy w dzień czy w nocy dodaje uroku jednej z europejskich stolic. Co warto zwiedzać? Na pewno jest tego sporo: Parlament, Plac Bohaterów, Zamek Budański czy Kościół Macieja. Podróżujący pochłonięci historią z pewnością nie będą się nudzić. Parlament to zachwycający budynek położony centralnie przy Dunaju. W środku przechowywane są starodawne insygnia władzy oraz ponad 1000-letnia korona królewska. To także jeden z największych gmachów państwowych w Europie. Odwiedzając Plac Bohaterów będziemy mieli możliwość podziwiać Pomnik Tysiąclecia, jest to długa na 36 metrów kolumna zwieńczona postacią Archanioła Gabriela. W tymże miejscu znajduje się również Grób Nieznanego Żołnierza. Dalej wymienione zabytki to przykładowo dawna siedziba królów (wewnątrz mieści się teraz kilka muzeów, Galeria Narodowa a także biblioteka) oraz kościół zwany Budzińską Świątynią Koronacyjną.

Gdy zapoznaliśmy się co nieco z miastem powinniśmy zdecydowanie skorzystać z atrakcji jakie proponuje nam Budapeszt. Po całodziennej podróży zrelaksować się możemy w licznych łaźniach i kąpieliskach. Stolica Węgier słynie z tego, iż cała jest ogromnym uzdrowiskiem termalnym. Wskakujemy, więc w kostium kąpielowy i chociażby jeden dzień spędzamy nudząc się i mocząc w gorących wodach mających liczne właściwości lecznicze. Wracając będziemy jak nowo narodzeni i pełni wigoru znajdziemy się znów w szarej codzienności. Chwile wyciszenia i relaksu odczujemy także wybierając się na Wyspę Świętej Małgorzaty. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystów mieszkających tymczasowo w mieście. Na wyspie św. Małgorzaty możemy również nacieszyć się kąpieliskami, jeżeli natomiast zdecydujemy się by zostać nieco dłużej do naszej dyspozycji będą hotele zlokalizowane na wyspie.

Comments are closed.

X