Bilety lotnicze do Rzymu już za 10 złotych

December 5th, 2012

RzymRzym to przepiękna europejska stolica położona nad Tybrem. Miasto posiada wiele ciekawych miejsc i obiektów a także jest uważane za stolicę chrześcijaństwa. Zwiedzanie tego miasta pozwoli turystom cofnąć się do wielu wieków wstecz, a także poznać tajniki kultury naszego kontynentu.

Wczasy w Rzymie – zabytki

Najbardziej znanym miejscem jest Koloseum, którego oficjalna nazwa brzmi amfiteatr Flawiuszów. W wyniku trzęsienia ziemi została zniszczona wewnętrzna cześć budowli, co dla współczesnych widzów jest jeszcze bardziej ciekawe. Od 2007 roku Koloseum zostało uznane jako jeden z siedmiu cudów świata. Innym ważnym miejscem jest Palatyn, jedno ze wzgórz rzymskich. Według legend na tym wzgórzu osiedlała się nastrasza osada rzymska. W czasach starożytnych budowano na nim pałace cesarskie. Najbardziej znaną, barokowa fontanna Rzymu jest Fontanna di Trevi. Przybywający zwiedzać Rzym, wrzucają do niej drobne monety, co ma zapewnić powrót do włoskiej stolicy a także szczęście w życiu i w miłości. Najstarszym placem miasta jest Forum Romanum. Niegdyś właśnie w tym miejscu odbywało się całe życie polityczne Rzymu, dziś również służy do wielki imprez. Do rzymskiej enklawy zalicza się cały Watykan, który jest odwiedzany co roku przez miliony turystów. Bazylika świętego Piotra powstała w XVI wieku, dziś uznana jest za drugą co do wielkości bazylikę świata. Hotele w Rzymie cieszą się bardzo dobrą opinią, jednak nie są zbyt tanie. Na obrzeżach miasta można znaleźć jednak także tańsze noclegi. Bilety lotnicze do Rzymu oferuje wielu przewoźników, warto jednak skorzystać z usług taniego latania.

Wizz Air do Rzymu

W styczniu i lutym możemy polecieć do Rzymu już za 10 złotych w obydwie strony Wizz Airem. Tanie loty oferowane są z Modlina. Warto stać się także członkiem klubu Wizz Air i korzystać z promocji, które w pierwszej kolejności dotyczą posiadaczy karty członkostwa. Modlin to główny port lotniczy z którego Wizz Air oferuje promocje. Na tym lotnisku węgierska linia lotnicza wyprzedziła nawet Ryanaira. Ponadto ruch w Modlinie jest tak ogromny, że przez jego funkcjonowanie w sierpniu ruch lotniczy na Okęciu zmniejszył się o około pięciu procent. Straty w pasażerach odnotowują także Pyrzowice. Modlin to niezbyt duże lotnisko, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem zaczęto planować jego rozbudowę. Oczywiście tanie loty do Rzymu oferowane są także z innych polskich portów regionalnych. Dobra passa Wizz Air na terenie Polski trwa od dłuższego czasu. Wizz Air postanowił dołożyć kolejną maszynę także do portu lotniczego w Gdańsku, co wiąże się także ze zwiększeniem ilości połączeń.

Comments are closed.

X