Bilety lotnicze do Maroka w tanich liniach

February 24th, 2011

Bilety lotnicze do MarokaWczasy w Maroku z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. To miejsce , podobnie jak Cypr staje się często zastępstwem dla urlopów w Egipcie, które są odwoływane przez biura podróży z powodu złej sytuacji politycznej i zamieszek w Kairze. Tanie linie lotnicze oferują dosyć sporą pulę biletów , chociaż tylko jeden termin od 31 kwietnia do 12 marca. Turyści mają szansę zwiedzić północ Maroka- Tangier. Jest to port nad cieśniną Gibraltarską , a także ośrodek administracyjny Tangeru. Aby odwiedzić to miasto, można skorzystać z dwóch wersji podróży.

Warszawa- Tanger -Poznań to pierwsza z propozycji. Połączenie jest o tyle korzystne, że z polskiej stolicy komunikacją kolejową, można dość szybko dostać się do Poznania. Druga możliwością jest połączenie Katowice- Tanger-Poznań. Całkowity koszt biletu lotniczego wraz z kolejową opcją nie powinien przekroczyć 200 złotych. Czas na zmianę samolotu dochodzi do 5-6 godzin. Dlatego nie trzeba martwić się o okoliczności opóźnienia pierwszego przewoźnika. Godziny są tak dobrane, aby pasażerowie nie musieli rezerwować hotelu. Z Wizz Airem z Warszawy możemy polecieć do Paryża Beauvais. Stamtąd bezpośrednio do Tangieru irlandzkimi liniami lotniczymi. W drodze powrotnej skorzystamy z usług Ryanaira i polecimy do Mediolanu. Z włoskiego miasta dostaniemy się tymi samymi liniami do Poznania. Z Katowic do Paryża również lot obsługiwany jest Wizz Air, następnie stery przejmuje Ryanair, który przewiezie nas na północny-zachód Maroka. W związku z dużym zainteresowaniem odwiedzania Maroka, coraz więcej przewoźników oferuje połączenia.

Jednym z najpopularniejszych miejsc jest Casablanca, która jest zarazem głównym portem lotniczym Maroka. Co roku obsługuje ponad 5 milionów pasażerów. Niestety z Polski nie można kupić bezpośrednio biletu lotniczego do Casablanki. Dostępne jest natomiast połączenie z wielu europejskich lotnisk. Tam z kolei z polskich miast można dostać się zazwyczaj tanimi liniami lotniczymi, w których bilet kosztuje kilkadziesiąt złotych. Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko w Casablance to między innymi Air France, Alitalia, czy Iberia Airlines. To lotnisko oferuje dogodne przesiadki w drodze do Europy Południowej i Afryki.

Comments are closed.

X